Často kladené dotazy

logo

Home     Často kladené dotazy     O nás     Kontakt

 

Často kladené dotazy

Platí se za zkoušení šatů nějaký poplatek?

Modely se zkoušením špiní a amortizují a naším cílem je uchránit Vaše svatební šaty nadměrného opotřebení. Poplatek 300,- Kč platí i pro případné další návštěvy, vyjma krejčovské zkoušky před svatbou.

Proč je nutné si rezervovat termín předem?

Objednaná zákaznice si může být jista, že ji v čas rezervace (s malou tolerancí) přednostně obsloužíme a budeme pro ni mít vyhrazenu hodinu času. Rezervace jsou zvlášť důležité. Bez rezervace Vás samozřejmě také rádi obsloužíme, pokud to bude jen trochu možné, ale přeci si zasloužíte naší plnou péči! Pokud již předem víte, že je pro Vás hodina na zkoušku málo, dejte nám při rezervaci termínu vědět, najdeme společně vhodný termín pro delší zkoušku.

Jak probíhá půjčení šatů?

Termín Vaší návštěvy je vhodné si rezervovat předem telefonicky. Telefonní číslo pro rezervaci naleznete na stránce Kontakt. Budete-li mít svůj termín rezervován, vyhnete se čekání a my se Vám budeme moci plně věnovat. V průběhu první návštěvy obvykle vyzkoušíte širokou škálu šatů, zjistíte, jaký střih je pro Vás ten pravý, jaký z barevných tónů šatů se k Vám hodí a v ideálním případě u nás najdete své vysněné šaty. Pokud nás navštívíte s dostatečným předstihem, máte k dispozici také možnost objednání katalogových šatů. Po individuální dohodě je možné si šaty šité na míru i pouze vypůjčit (platí určitá omezení – není např. možné mít v salónu dva stejné modely). Následně sepíšeme smlouvu o výpůjčce šatů a požádáme Vás o složení zálohy ve výši 50 % půjčovného. Po jejím uhrazení máte konkrétní šaty závazně rezervovány. Následně s Vámi domluvíme termín přezkoušení. Krátce (obvykle týden) před termínem svatby/plesu dorazíte v dohodnutý termín na přezkoušení šatů. Účelem této návštěvy je provedení případných drobných krejčovských úprav, které zajistí dokonalé padnutí šatů a které jsou zahrnuty v ceně půjčovného. V případě, že by se Vaše konfekční velikost mezi zkouškami výrazně změnila, máte, samozřejmě, možnost zvolit jiný model, který je na daný termín k dispozici.

Co s sebou vzít na zkoušku?

– obuv, kterou budete mít ve svatební den / na ples
– spodní prádlo, které budete mít na sobě ve svatební den / na ples (abychom ověřili, že nikde „nevykukuje“)
– hotovost na případné složení záruky (v současné době neakceptujeme platební karty)

Jaká je výše půjčovného?

Půjčovné se pohybuje ve velmi širokém rozsahu. U společenských šatů v rozmezí 2500 – 5500 Kč. U svatebních šatů od 7.900 Kč do 14.900 Kč. Horní hranice půjčovného dosahují nejdražší modely svatebních šatů, které jsou mimořádně zpracované, jejich pořizovací cena bývá velmi vysoká a údržba náročná. Ve svatebním salonu Bona Dea si vždy vyberete podle svého vkusu i možností.

Co půjčovné zahrnuje?

– zapůjčení šatů na 3-5 dní (obvykle od pátku do pondělí, avšak je možná jakákoliv individuální dohoda)
– čištění běžného znečištění (příplatek za mimořádně znečištěné šaty se řeší individuálně, je však zcela výjimečný a není třeba se ho obávat)
– drobné krejčovské úpravy (v některých případech Vám můžeme šaty i zkrátit)

Jak dlouho dopředu je třeba šaty zamluvit?

Na tuto otázku existuje snadná odpověď – čím dříve, tím lépe. Dorazíte-li s dostatečným předstihem, budete mít nejširší výběr. To platí zejména pro plesovou sezónu a maturitní šaty, kdy nejvíce rezervací přijímáme již v září!